×

İnşaat Sektöründe Yeni Trend Farklı Konseptler

İnşaat Sektöründe Yeni Trend Farklı Konseptler

İnşaat sektöründe yeni trend golf temalı projelerden, havuz temalı projelere kadar değişen farklı konseptlere kadar uzanıyor.

Doğaya daha yakın olma tutkusuyla, köy, doğa, orman konseptleri de herzaman yoğun ilgi gören trendlerden. Bu oluşumlar içinde bisiklet parkurları, çocuk oyun alanları ve havuzlar vazgeçilmezler arasında yer alırken gelişen teknoloji ile her geçen gün daha gelişmiş eğlence alanları, projelere giriyor. 

Son dönemlerde özellikle AVM'lerde sıklıkla gördüğümüz hareket simülatörleri de yakında büyük projelerde daha geniş alanlarda yer alacak. Eğlence ve etkinlik sektörü ile her geçen yıl daha çok iç içe olan inşaat sektörü,  ATRAX ilesektörü yakından takip ediyor. Bu yıl 6. kez organize edilecek olan Uluslararası Eğlence-Etkinlik, Park-Rekreasyon Endüstrisi ve Hizmetleri Fuarı ATRAX 2018, temalı konut projelerde yeni trendleri tanıtmak için hazırlanıyor. Tırmanma duvarları, tematik park ekipmanları, havuz ve outdoor spor aletleri, çocuk oyun ekipmanları, iç ve dış mekan şişme aktivite alanları, bowling, go-kart, dart, bilardo, paintball, spor alanları ve binlerce ürün ve hizmet gamı ile seçenek sunan fuar, 1-3 Şubat tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde kapılarını açacak.

Aileler, oturacakları yerlerde çocuklarının fiziksel ve zihinsel gelişimini destekleyecek ve güvenle oynayıp eğlenecekleri alanlar olmasına artık daha fazla önem veriyor. Bu da temalı konutlara olan talebi arttırıyor. Proje içerisindeki peyzaj düzenlemelerine, çocuk oyun alanlarına, havuzlarına dikkat etmenin yanı sıra insanlar ekstra eğlence alanı arayışında da oluyor. Giderek daha fazla temalı konut projelerinin görüldüğü ülkemizde, yeşil alanları dairelere kadar taşıyan, içinde oldukça kapsamlı eğlence parkları olan projeler git gide artıyor. İnşaat sektörünün eğlence alanlarını şekillendiren Uluslararası Eğlence-Etkinlik, Park-Rekreasyon Endüstrisi ve Hizmetleri Fuarı ATRAX'da bu kapsamda binlerce seçenek sunuyor.

En Başarılı Temalı Konut Projeleri Ödüllendirilecek

İnşaat sektöründeki hareketlenme ile birlikte eğlence sektörüne 5 yıldır yön veren "Shining Star Awards' 18 Eğlence, Etkinlik ve Rekreasyon Ödülleri"de başarılı konut projelerini ödüllendiriyor. Yapısında özel aktivite alanları, spor üniteleri, dinlenme alanları, eğlence tesisleri veya üniteleri vb. bulunduran toplu konut projeleri Shining Star Awards" da "En Başarılı Temalı Konut Projesi" kategorisinde ödüllendirilecek.

Türkiye eğlence ve rekreasyon sektöründe ilk ve tek olan Shining Star Awards'da eğlence temalı tesisler, parklar, belediye parkları, otel ve AVM eğlence alanları, müze ve ören yerleri, hayvanat bahçeleri, su parkları, lunapark, paintball, sinema, go-kart, bowling, akvaryum tesislerini, etkinlik firmalarını-mekanlarını-organizatörlerini, kurumsal firmaları, üniversiteleri, sektör firmalarının ürünlerini ve yatırımcılarını, aynı zamanda belediye, otel, AVM, toplu konut ve diğer kapalı/açık eğlence alanı için tasarlanmış uygulanmaya başlanmış ya da henüz uygulanmamış; bünyesinde eğlence, aktivite ve spor alanları, bilim-kültür parkları, özel aktivite ve dinlenme alanları, rekreasyon alanları vb. bulunduran yeni projeleri ve ATRAX katılımcılarını kapsıyor.

27 Ocak 2022